Четверо російських військових супутників здійснили небезпечний маневр, наблизившись до фінського супутника Iceye-X36, від якого отримують дані українські військові. Цю інформацію опублікував журнал Spiegel. Експерти вважають, що Росія може випробовувати способи впливу на космічні апарати Заходу через такі дії. Російські супутники наблизилися до Iceye-X36 на дуже малу відстань, що вважається небезпечним на низькій навколоземній орбіті. Експерти вважають, що РФ може тестувати технології некінетичного впливу, такі як глушіння сигналів або засліплення датчиків супутника лазерними системами. Наразі немає доказів підготовки до фізичного знищення супутника. Водночас у світі ще не було випадків, коли одна держава навмисно збивала космічний апарат іншої країни за мирного часу.